Haberler

Haberler

Boreas Design Amerika’yı Bir Kez Daha Keşfetti (Çanakkale Haber Gazetesi)

 

Ersin Aycibin, Çanakkale’de marka olma yolunda çok önemli adımlar atan ve bu başarısını da dünyanın öbür ucuna mobilya ihraç ederek perçinleyen Boreas Design’ın başarı hikayesini anlattı. Boreas Design’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Aycibin Boreas Design’ın nasıl bir marka haline geldiğini, iş prensipleri ve başarı sırlarını Çanakkale Haber Gazetesi’ne anlattı.

Senem ERDEM: Mobilya sektörü ile tanışma hikayeniz nasıl oldu?
Ersin AYCİBİN: Türkiye de bir kurumsal markanın Çanakkale bayiliğini almakla başladı. Zamanla bu işi Türkiye de kendi markamızı oluşturarak kendi üretimimizi yapma kararı aldık. Beş yılı aşkın bir süredir kendi markamız Boreas Design ile üretim yapmaktayız.

Senem ERDEM: Firmanızın strateji olarak nasıl bir yol izlediğinden bahseder misiniz?
Ersin AYCİBİN: Firmamız öncelikle kaliteyi ön planda tutar. Son tüketiciye kaliteyi uygun fiyatla birleştirerek ulaştırmayı strateji haline getirmiştir.

Senem ERDEM: Modern mobilyada çok fazla teknoloji kullanılıyor fakat avangartta oymalar kavisler kordonlar işin içerisine girdiğinde bir ustaya yapacak çok iş düşüyor. Bu Konuda neler söyleyebilirsiniz?
Ersin AYCİBİN: Modern makinalerle üretim yapmak işçiliği azaltmıyor aksine insan gücünü arttırıyor. Fakat vasıflı insan gücünden ziyade vasıfsız insan gücüne ihtiyaç duyuluyor. Makina operatörleri ile üretim daha hızlı ve seri üretim yapılıyor. Avangart mutfaklarda ise ustalığa çok fazla ihtiyaç kalmıyor, kullanılan malzemeler CNC makinaları ile yapılabiliyor.

Senem ERDEM: Markalaşma hedefleriniz var mı?
Ersin AYCİBİN: Firmamızın öncelikli hedefi ihracattır. Dünya genelinde bir çok noktaya ihracat yapmayı hedeflemektedir.

Senem ERDEM: Türkiye’de mobilya sektörünün ilerlemesini nasıl görüyorsunuz?
Ersin AYCİBİN: Türkiye mobilya sektöründe ilerleyen yıllarda söz sahibi olmaya aday bir ülkedir.

Senem ERDEM: Üretim odaklı bir firma olarak üretim tesisiniz ve üretimde önem verdiğiniz detaylar hakkında neler söylebilirsiniz?
Ersin AYCİBİN: Üretim tesismizde önceliğimiz iş güvenliğidir.Tesisimizde personelimizin performansını arttırabilecek tüm ekipmanları temin ederek güvenli ve rahat ortamda üretim yapılmasını sağlamaktır.

Senem ERDEM: Firmanızı yönetirken nelere dikkat edersiniz?
Ersin AYCİBİN: Firmamızı yönetirken personeller arasındaki insanı ilişkileri önemserim çünkü onların arasındaki mutsuzluk ve uyumsuzluk bizim üretimimizi büyük ölçüde etkiler. Personeller ile işveren işçi ilişkilerinden ziyade arkadaş ilişkisi içerisinde gerekli sosyal etkinliklerde bir araya gelerek bunu sağlamaya çalışırım.

Senem ERDEM: Boreas Design olarak hedefleriniz nelerdir ?
Ersin AYCİBİN: Boreas Design olarak bayrağımızı Türkiye ve Yurt dışında birçok noktada dalgalandırmak hedefimizdir.Sektöre yön veren bir firma olmaktır.

Senem ERDEM: Ürettiğiniz banyo ve mutfak dolaplarını diğer üreticilerden farklı kılan nedir?
Ersin AYCİBİN: Firmamız değişen koşullara ayak uydurarak teknolojiyi kaliteyle birleştirip çağımıza uygun banyo ve mutfak mobilyalarını hızlı bir şekilde tüketiciye ulaştırmaktır.

Senem ERDEM: Başarılı bir iş adamı olarak iş hayatındaki kurallarınız ve başarılarınızın sırrı nedir ?
Ersin AYCİBİN: Önceliğim işime hakim olmaktır. Çözüm odaklı çalışarak sıkı bir AR-GE’den sonra müdürlerimle aldığım ortak kararlar ile hedefimize ilerliyoruz. Başarımın sırrı cesaretimdir.

Senem ERDEM: Tesisiniz büyüdükçe istihdam arttı diyebilir miyiz?
Ersin AYCİBİN: Tesisimiz büyüdükçe son sistem makinalar devreye girdikçe işçi gücüne de ihtiyaç artıyor tabiki. Kapılarımızı istihdama açtık mobilya işini yapmak bu sektörün içerisinde olmak isteyen herkese kapımız açıktır.

Senem ERDEM: “Hayal Et ki Gerçekleşsin” isimli bir sosyal projeniz var Sayın Ersin AYCİBİN Son olarak bu projeden bahseder misiniz?
Ersin AYCİBİN: Bu Proje ile Engelleri biraz olsun ortadan kaldırmak engelli kardeşlerimize arkadaşlarımıza destek olmak adına tekerlekli sandalye kampanyası başlattık. Kendi adıma ulaşabildiğim kadar engelliye firmam adına ulaşmaya çalışıyorum. Destek olmak isteyenleri kampanyamıza davet ediyorum.

 

    


Haberler - Boreas Design çanakkale
Boreas Design çanakkale
haberler-boreas-design-canakkale